ÖZELLİKLER

Strüktürel Silikon giydirme cephe sistemi yapılara yüksek prestij ve zengin cephe görünümü kazandırdığı için çok tercih edilmektedir. İstenildiğinde, modüllerin içine kanat profili 

uygulaması yapılarak gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir. Camın sadeliğinin ve asaletinin ön plana çıktığı silikon giydirme cephe sistemleri yapıya komple bir şıklık getirmektedir.

Strüktürel Silikon cephe kaplama sistemleri Camın sadeliğini ve aseletini vurgulayan cephe giydirme sistemleridir. Strüktürel silikon cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Bu cephe sisteminde ısı camlar cepheye kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Bu profillere özel bir şekilde yapıştırılan camlar dış cephelere oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil ile sağlandığından, panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekilmez. Böylece cam panellerin arasında gölge oluşması engellenir. İstendiğinde seçilen herhangi bir cam panel (dışarıdan hangisinin açılır olduğu belli olmaksızın ) gizli kanat haline getirilebilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  1.  Sistemde Düşey ve Yatay Profiller farklı olup Kondens kanallıdır.
  2. Sistem Çelik profiller ile desteklenmektedir.
  3. Yatay Profiller Kırlangıç geçme sistemi ile bağlanır.
  4. Su Tahliyesi, Kondens kanallarıyla sağlanmaktadır.
  5. Görünen Profil genişliği 54 mm dir.
  6. Silikon Cephe Sistemlerinde Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 16 mm genişlikte Epdm fitilli cam cama derzler görünür.
  7. Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere strüktürel silikon malzemeyle DIN 51376 ve ISO 8339 standartlarına uygun şekilde yapıştırılır.
  8. Dikey Profillerin atalet momenti: 27cm4-533cm4 arasında, Yatay Profillerin atalet momenti: 26cm4-150cm4 arasında değişmektedir.

Tüm İhtiyaçlarınızda Bize Ulaşınız.

Alüminyum dış cephe kaplama ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı, büyük küçük tüm projelerinizi kurumsal bir anlayışla ve modern bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.