ÖZELLİKLER

Alüminyum doğrama sistemlerinin tasarımı yapılırken, 6 m.’ye kadar uzayabilen alüminyum kalıplar kesilirler; tasarım ve işlev özelliklerine göre işlenerek, kullanım alanına en uygun şekilde monte edilirler. Bu hafif ve işlemesi kolay malzeme sayesinde, değişik kullanım alanları için yeni tasarımlar elde etmek mümkündür. Tasarımdaki bu esnek yapıları ile estetik çeşitliliğin sağlanması da mümkün olmaktadır. Böylelikle alüminyum doğrama sistemleriyle modern ve şık yapılar oluşturmak; yapıların enerji tasarruflarını iyileştirmek, yaşam alanlarının konforunu yükseltmek mümkündür.
Alüminyum kapı sistemleri, kullanım şekline ve bütçe beklentisine göre ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız hazırlanabilmektedir.

Alüminyum kalıplar, diğer sistemlere göre daha sağlam sonuçlar sağlamakla birlikte, dar alanlarda ve istenen biçimlerde kullanılabildikleri için kullanım alanları yaygınlaşmaktadır. Buna karşın iletken bir madde olan alüminyum ile alakalı olarak ortaya çıkan yalıtım sorunu, çok önemlidir. Özellikle kalabalık ve büyük binaların dış cephelerinin korunmasında önemli bir sorun olan yalıtımın iyileştirilmesi için alüminyum kapı sistemleri, yerleştirilen ısı yalıtım profilleriyle desteklenmektedir. Bu kullanım şekliyle, alüminyum kapı sistemleri %70’e varan yalıtım performansı sağlamaktadır.

Alüminyum kapı sistemlerini, diğer modellerin önüne geçiren başlıca unsur, kullanım alanının genişliğidir. PVC veya ahşap sistemlerde, malzemenin işlenmesi zordur. Üretim ve montaj aşamalarının uzaması ve kullanım alanı için gerekli koşulların esnetilemiyor oluşu nedeniyle, işlevsel çözümlerin sağlanması da zorlaşmaktadır. Oldukça hafif bir malzeme olan ve kolay işlenebilen alüminyum, kullanım seçeneklerine göre şekil alabilmekte ve oldukça geniş bir kullanım alanına dahil edilebilmektedir.

Pratik kullanımı ve gelişen destek malzemeleriyle, kolay üretilen ve monte edilen alüminyum kapı sistemleri, ısı yalıtımlı ve yalıtımsız, yangına dirençli, farklı profil alternatifleriyle sunulmaktadır. Modern tasarımları ve dış etkilere dayanıklı yapılarıyla alüminyum sistemler, eskimez ve şık görünümlerini kaybetmezler.

Tüm İhtiyaçlarınızda Bize Ulaşınız.

Alüminyum dış cephe kaplama ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı, büyük küçük tüm projelerinizi kurumsal bir anlayışla ve modern bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.