ÖZELLİKLER

Dış cephe giydirme işleri içerisinde yer alan Planer Saydam Dış Cephe Giydirme Sistemleri amaç olarak ; ışığın az veya yumuşak olduğu alanlarda gün ışığından en iyi biçimde yararlanan estetik yapıları hedeflemektedir. Görselliğin önemli olduğu , dikkat çeken çarpıcı mimari tasarıma sahip yapılarda cephe ile beraber vitrin veya showroom’lar içinde bu sistem düşünülebilinir.

Planer Saydam Dış Cephe Giydirme Sistemleri yaptırırken unutmayalım; saydamlığın önemli olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak mimari olarak çok etkili görselliğe sahip olan ”transparan giydirme cephe sistemi” çerçevesiz bir camlama tekniğidir. Sistemde temperli lamine veya ısıcam gibi farklı kombinasyonlarda nitelikli ve istenen performans değerlerini sağlamakta olan cam üniteleri kullanılabilir. Cam üniteleri paslanmaz çelikten imal edilen küresel mafsallı cam tutucular (rutil) ve örümcekler (spider) yardımıyla, cepheye monte edilen düşey veya yatay ana taşıyıcılara bağlanır. Camların arasında ki derz boşlukları kullanım yerine göre farklı dolgu malzemeleriyle doldurulur.

Transparan Cephe Sistemi; cama tespit edilen paslanmaz rotillerini paslanmaz örümceklere (spider) cıvata ve somunlar yardımı ile bağlanmasından oluşur. Sistem strüktürü yatay veya düşey, olarak ya da yalnızca düşey, sadece yatay olarak tasarlanabilir. Taşıyıcı strüktür; çelik veya cam olabilir. Yüksek açıklıktaki cephe boşlukları transparan sistem ile rahatlıkla geçilebilir. Transparan cephe sistemi alt yapısı paslanmaz rotiller aracılığı ile dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısı cam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır.

Planer Saydam Dış Cephe Giydirme Sistemleri; Transparan giydirme cephe yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde yararlanmak ve iç mekanı açığa çıkarmaktır.

Transparan cam cephe sistemi; Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması. Şık görünüme sahip olan planer cam cephe kaplama sistemi diğer bir adı transparan cam cephe kaplama sistemi veya vantuzlu cam cephe kaplamadır.

Cam paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li 1’li çelik bağlantı elemanları ve paslanmaz rotiller ile monte edilmektedir. Tutamaklar camın üstüne gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmesi için hareket edebilen başlıklı olarak imal edilir. Transparan cam cephe türünde uygulanan cam rengi şeffaftır. Cepheye hem içeriden hem dışarıdan bakıldığında estetik ve zengin bir görünüm sağlar. Uygulama alanları genellikle alışveriş merkezleri ve mağazalarıdır. Transparan cam cephe sayesinde müşterinin iç mekanı rahatlıkla görmesi de sağlanmış olur. Modern cephelerde vazgeçilmez bir sistemdir.Coğrafi konumundan dolayı ışığı az alan veya yumuşak geçiş yapmış olduğu yerler haricinde , daha ışıklı alanları da içine alarak estetiğin göz önünde mutlaka olması gerektiği projeler için Planer Saydam Dış Cephe Giydirme Sistemleri ilk tercih edilen cephe giydirme seçeneklerinden biridir.

Tüm İhtiyaçlarınızda Bize Ulaşınız.

Alüminyum dış cephe kaplama ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı, büyük küçük tüm projelerinizi kurumsal bir anlayışla ve modern bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.